Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vulgaritzo
vulgaritzes
vulgaritza
vulgaritzem
vulgaritzeu
vulgaritzen
Imperfet
vulgaritzava
vulgaritzaves
vulgaritzava
vulgaritzÓvem
vulgaritzÓveu
vulgaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
vulgaritzÝ
vulgaritzares
vulgaritzÓ
vulgaritzÓrem
vulgaritzÓreu
vulgaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
vulgaritzar
vulgaritzar
vulgaritzar
vulgaritzar
vulgaritzar
vulgaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
vulgaritzarÚ
vulgaritzarÓs
vulgaritzarÓ
vulgaritzarem
vulgaritzareu
vulgaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
Condicional
vulgaritzaria
vulgaritzaries
vulgaritzaria
vulgaritzarÝem
vulgaritzarÝeu
vulgaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vulgaritzi
vulgaritzis
vulgaritzi
vulgaritzem
vulgaritzeu
vulgaritzin
Imperfet
vulgaritzÚs
vulgaritzessis
vulgaritzÚs
vulgaritzÚssim
vulgaritzÚssiu
vulgaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat
vulgaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
vulgaritza

vulgaritzi
vulgaritzem
vulgaritzeu
vulgaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
vulgaritzant
Participi
vulgaritzat
vulgaritzada
vulgaritzats
vulgaritzades