Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vomito
vomites
vomita
vomitem
vomiteu
vomiten
Imperfet
vomitava
vomitaves
vomitava
vomitÓvem
vomitÓveu
vomitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
vomitÝ
vomitares
vomitÓ
vomitÓrem
vomitÓreu
vomitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
vomitar
vomitar
vomitar
vomitar
vomitar
vomitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
vomitarÚ
vomitarÓs
vomitarÓ
vomitarem
vomitareu
vomitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
Condicional
vomitaria
vomitaries
vomitaria
vomitarÝem
vomitarÝeu
vomitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vomiti
vomitis
vomiti
vomitem
vomiteu
vomitin
Imperfet
vomitÚs
vomitessis
vomitÚs
vomitÚssim
vomitÚssiu
vomitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat
vomitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
vomita

vomiti
vomitem
vomiteu
vomitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
vomitant
Participi
vomitat
vomitada
vomitats
vomitades