Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vocalitzo
vocalitzes
vocalitza
vocalitzem
vocalitzeu
vocalitzen
Imperfet
vocalitzava
vocalitzaves
vocalitzava
vocalitzŕvem
vocalitzŕveu
vocalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
vocalitzí
vocalitzares
vocalitzŕ
vocalitzŕrem
vocalitzŕreu
vocalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
vocalitzar
vocalitzar
vocalitzar
vocalitzar
vocalitzar
vocalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
vocalitzaré
vocalitzarŕs
vocalitzarŕ
vocalitzarem
vocalitzareu
vocalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
Condicional
vocalitzaria
vocalitzaries
vocalitzaria
vocalitzaríem
vocalitzaríeu
vocalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vocalitzi
vocalitzis
vocalitzi
vocalitzem
vocalitzeu
vocalitzin
Imperfet
vocalitzés
vocalitzessis
vocalitzés
vocalitzéssim
vocalitzéssiu
vocalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat
vocalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
vocalitza

vocalitzi
vocalitzem
vocalitzeu
vocalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
vocalitzant
Participi
vocalitzat
vocalitzada
vocalitzats
vocalitzades