Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vigoritzo
vigoritzes
vigoritza
vigoritzem
vigoritzeu
vigoritzen
Imperfet
vigoritzava
vigoritzaves
vigoritzava
vigoritzŕvem
vigoritzŕveu
vigoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
vigoritzí
vigoritzares
vigoritzŕ
vigoritzŕrem
vigoritzŕreu
vigoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
vigoritzar
vigoritzar
vigoritzar
vigoritzar
vigoritzar
vigoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
vigoritzaré
vigoritzarŕs
vigoritzarŕ
vigoritzarem
vigoritzareu
vigoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
Condicional
vigoritzaria
vigoritzaries
vigoritzaria
vigoritzaríem
vigoritzaríeu
vigoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
vigoritzi
vigoritzis
vigoritzi
vigoritzem
vigoritzeu
vigoritzin
Imperfet
vigoritzés
vigoritzessis
vigoritzés
vigoritzéssim
vigoritzéssiu
vigoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat
vigoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
vigoritza

vigoritzi
vigoritzem
vigoritzeu
vigoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
vigoritzant
Participi
vigoritzat
vigoritzada
vigoritzats
vigoritzades