Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
verbalitzo
verbalitzes
verbalitza
verbalitzem
verbalitzeu
verbalitzen
Imperfet
verbalitzava
verbalitzaves
verbalitzava
verbalitzŕvem
verbalitzŕveu
verbalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
verbalitzí
verbalitzares
verbalitzŕ
verbalitzŕrem
verbalitzŕreu
verbalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
verbalitzar
verbalitzar
verbalitzar
verbalitzar
verbalitzar
verbalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
verbalitzaré
verbalitzarŕs
verbalitzarŕ
verbalitzarem
verbalitzareu
verbalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
Condicional
verbalitzaria
verbalitzaries
verbalitzaria
verbalitzaríem
verbalitzaríeu
verbalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
verbalitzi
verbalitzis
verbalitzi
verbalitzem
verbalitzeu
verbalitzin
Imperfet
verbalitzés
verbalitzessis
verbalitzés
verbalitzéssim
verbalitzéssiu
verbalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat
verbalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
verbalitza

verbalitzi
verbalitzem
verbalitzeu
verbalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
verbalitzant
Participi
verbalitzat
verbalitzada
verbalitzats
verbalitzades