Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
universalitzo
universalitzes
universalitza
universalitzem
universalitzeu
universalitzen
Imperfet
universalitzava
universalitzaves
universalitzava
universalitzŕvem
universalitzŕveu
universalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
universalitzí
universalitzares
universalitzŕ
universalitzŕrem
universalitzŕreu
universalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
universalitzar
universalitzar
universalitzar
universalitzar
universalitzar
universalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
universalitzaré
universalitzarŕs
universalitzarŕ
universalitzarem
universalitzareu
universalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
Condicional
universalitzaria
universalitzaries
universalitzaria
universalitzaríem
universalitzaríeu
universalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
universalitzi
universalitzis
universalitzi
universalitzem
universalitzeu
universalitzin
Imperfet
universalitzés
universalitzessis
universalitzés
universalitzéssim
universalitzéssiu
universalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat
universalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
universalitza

universalitzi
universalitzem
universalitzeu
universalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
universalitzant
Participi
universalitzat
universalitzada
universalitzats
universalitzades