Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
unglo
ungles
ungla
unglem
ungleu
unglen
Imperfet
unglava
unglaves
unglava
unglÓvem
unglÓveu
unglaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
unglÝ
unglares
unglÓ
unglÓrem
unglÓreu
unglaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
unglar
unglar
unglar
unglar
unglar
unglar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
unglarÚ
unglarÓs
unglarÓ
unglarem
unglareu
unglaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
Condicional
unglaria
unglaries
unglaria
unglarÝem
unglarÝeu
unglarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ungli
unglis
ungli
unglem
ungleu
unglin
Imperfet
unglÚs
unglessis
unglÚs
unglÚssim
unglÚssiu
unglessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat
unglat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ungla

ungli
unglem
ungleu
unglin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
unglant
Participi
unglat
unglada
unglats
unglades