Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ultratjo
ultratges
ultratja
ultratgem
ultratgeu
ultratgen
Imperfet
ultratjava
ultratjaves
ultratjava
ultratjŕvem
ultratjŕveu
ultratjaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
ultratgí
ultratjares
ultratjŕ
ultratjŕrem
ultratjŕreu
ultratjaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
ultratjar
ultratjar
ultratjar
ultratjar
ultratjar
ultratjar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
ultratjaré
ultratjarŕs
ultratjarŕ
ultratjarem
ultratjareu
ultratjaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
Condicional
ultratjaria
ultratjaries
ultratjaria
ultratjaríem
ultratjaríeu
ultratjarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ultratgi
ultratgis
ultratgi
ultratgem
ultratgeu
ultratgin
Imperfet
ultratgés
ultratgessis
ultratgés
ultratgéssim
ultratgéssiu
ultratgessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat
ultratjat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ultratja

ultratgi
ultratgem
ultratgeu
ultratgin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
ultratjant
Participi
ultratjat
ultratjada
ultratjats
ultratjades