Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tuberculitzo
tuberculitzes
tuberculitza
tuberculitzem
tuberculitzeu
tuberculitzen
Imperfet
tuberculitzava
tuberculitzaves
tuberculitzava
tuberculitzÓvem
tuberculitzÓveu
tuberculitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
tuberculitzÝ
tuberculitzares
tuberculitzÓ
tuberculitzÓrem
tuberculitzÓreu
tuberculitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
tuberculitzar
tuberculitzar
tuberculitzar
tuberculitzar
tuberculitzar
tuberculitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
tuberculitzarÚ
tuberculitzarÓs
tuberculitzarÓ
tuberculitzarem
tuberculitzareu
tuberculitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
Condicional
tuberculitzaria
tuberculitzaries
tuberculitzaria
tuberculitzarÝem
tuberculitzarÝeu
tuberculitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tuberculitzi
tuberculitzis
tuberculitzi
tuberculitzem
tuberculitzeu
tuberculitzin
Imperfet
tuberculitzÚs
tuberculitzessis
tuberculitzÚs
tuberculitzÚssim
tuberculitzÚssiu
tuberculitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat
tuberculitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
tuberculitza

tuberculitzi
tuberculitzem
tuberculitzeu
tuberculitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
tuberculitzant
Participi
tuberculitzat
tuberculitzada
tuberculitzats
tuberculitzades