Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trivialitzo
trivialitzes
trivialitza
trivialitzem
trivialitzeu
trivialitzen
Imperfet
trivialitzava
trivialitzaves
trivialitzava
trivialitzŕvem
trivialitzŕveu
trivialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
trivialitzí
trivialitzares
trivialitzŕ
trivialitzŕrem
trivialitzŕreu
trivialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
trivialitzar
trivialitzar
trivialitzar
trivialitzar
trivialitzar
trivialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
trivialitzaré
trivialitzarŕs
trivialitzarŕ
trivialitzarem
trivialitzareu
trivialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
Condicional
trivialitzaria
trivialitzaries
trivialitzaria
trivialitzaríem
trivialitzaríeu
trivialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trivialitzi
trivialitzis
trivialitzi
trivialitzem
trivialitzeu
trivialitzin
Imperfet
trivialitzés
trivialitzessis
trivialitzés
trivialitzéssim
trivialitzéssiu
trivialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat
trivialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
trivialitza

trivialitzi
trivialitzem
trivialitzeu
trivialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
trivialitzant
Participi
trivialitzat
trivialitzada
trivialitzats
trivialitzades