Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
traumatitzo
traumatitzes
traumatitza
traumatitzem
traumatitzeu
traumatitzen
Imperfet
traumatitzava
traumatitzaves
traumatitzava
traumatitzŕvem
traumatitzŕveu
traumatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
traumatitzí
traumatitzares
traumatitzŕ
traumatitzŕrem
traumatitzŕreu
traumatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
traumatitzar
traumatitzar
traumatitzar
traumatitzar
traumatitzar
traumatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
traumatitzaré
traumatitzarŕs
traumatitzarŕ
traumatitzarem
traumatitzareu
traumatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
Condicional
traumatitzaria
traumatitzaries
traumatitzaria
traumatitzaríem
traumatitzaríeu
traumatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
traumatitzi
traumatitzis
traumatitzi
traumatitzem
traumatitzeu
traumatitzin
Imperfet
traumatitzés
traumatitzessis
traumatitzés
traumatitzéssim
traumatitzéssiu
traumatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat
traumatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
traumatitza

traumatitzi
traumatitzem
traumatitzeu
traumatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
traumatitzant
Participi
traumatitzat
traumatitzada
traumatitzats
traumatitzades