Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
traüllo
traülles
traülla
traüllem
traülleu
traüllen
Imperfet
traüllava
traüllaves
traüllava
traüllŕvem
traüllŕveu
traüllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
traüllí
traüllares
traüllŕ
traüllŕrem
traüllŕreu
traüllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
traüllar
traüllar
traüllar
traüllar
traüllar
traüllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
traüllaré
traüllarŕs
traüllarŕ
traüllarem
traüllareu
traüllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
Condicional
traüllaria
traüllaries
traüllaria
traüllaríem
traüllaríeu
traüllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
traülli
traüllis
traülli
traüllem
traülleu
traüllin
Imperfet
traüllés
traüllessis
traüllés
traülléssim
traülléssiu
traüllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat
traüllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
traülla

traülli
traüllem
traülleu
traüllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
traüllant
Participi
traüllat
traüllada
traüllats
traüllades