Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trasllueixo
trasllueixes
trasllueix
trasllu´m
trasllu´u
trasllueixen
Imperfet
trasllu´a
trasllu´es
trasllu´a
traslluÝem
traslluÝeu
trasllu´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
traslluÝ
trasllu´res
traslluÝ
traslluÝrem
traslluÝreu
trasllu´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
traslluir
traslluir
traslluir
traslluir
traslluir
traslluir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
traslluirÚ
traslluirÓs
traslluirÓ
traslluirem
traslluireu
traslluiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
Condicional
traslluiria
traslluiries
traslluiria
traslluirÝem
traslluirÝeu
traslluirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trasllueixi
trasllueixis
trasllueixi
trasllu´m
trasllu´u
trasllueixin
Imperfet
traslluÝs
trasllu´ssis
traslluÝs
traslluÝssim
traslluÝssiu
trasllu´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t
trasllu´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
trasllueix

trasllueixi
trasllu´m
trasllu´u
trasllueixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
traslluint
Participi
trasllu´t
trasllu´da
trasllu´ts
trasllu´des