Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transvesteixo
transvesteixes
transvesteix
transvestim
transvestiu
transvesteixen
Imperfet
transvestia
transvesties
transvestia
transvestíem
transvestíeu
transvestien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
transvestí
transvestires
transvestí
transvestírem
transvestíreu
transvestiren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
transvestir
transvestir
transvestir
transvestir
transvestir
transvestir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
transvestiré
transvestirŕs
transvestirŕ
transvestirem
transvestireu
transvestiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
Condicional
transvestiria
transvestiries
transvestiria
transvestiríem
transvestiríeu
transvestirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transvesteixi
transvesteixis
transvesteixi
transvestim
transvestiu
transvesteixin
Imperfet
transvestís
transvestissis
transvestís
transvestíssim
transvestíssiu
transvestissin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit
transvestit

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
transvesteix

transvesteixi
transvestim
transvestiu
transvesteixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
transvestint
Participi
transvestit
transvestida
transvestits
transvestides