Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transmuto
transmutes
transmuta
transmutem
transmuteu
transmuten
Imperfet
transmutava
transmutaves
transmutava
transmutÓvem
transmutÓveu
transmutaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
transmutÝ
transmutares
transmutÓ
transmutÓrem
transmutÓreu
transmutaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
transmutar
transmutar
transmutar
transmutar
transmutar
transmutar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
transmutarÚ
transmutarÓs
transmutarÓ
transmutarem
transmutareu
transmutaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
Condicional
transmutaria
transmutaries
transmutaria
transmutarÝem
transmutarÝeu
transmutarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transmuti
transmutis
transmuti
transmutem
transmuteu
transmutin
Imperfet
transmutÚs
transmutessis
transmutÚs
transmutÚssim
transmutÚssiu
transmutessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat
transmutat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
transmuta

transmuti
transmutem
transmuteu
transmutin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
transmutant
Participi
transmutat
transmutada
transmutats
transmutades