Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transito
transites
transita
transitem
transiteu
transiten
Imperfet
transitava
transitaves
transitava
transitÓvem
transitÓveu
transitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
transitÝ
transitares
transitÓ
transitÓrem
transitÓreu
transitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
transitar
transitar
transitar
transitar
transitar
transitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
transitarÚ
transitarÓs
transitarÓ
transitarem
transitareu
transitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
Condicional
transitaria
transitaries
transitaria
transitarÝem
transitarÝeu
transitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
transiti
transitis
transiti
transitem
transiteu
transitin
Imperfet
transitÚs
transitessis
transitÚs
transitÚssim
transitÚssiu
transitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat
transitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
transita

transiti
transitem
transiteu
transitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
transitant
Participi
transitat
transitada
transitats
transitades