Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trampelo
trampeles
trampela
trampelem
trampeleu
trampelen
Imperfet
trampelava
trampelaves
trampelava
trampelÓvem
trampelÓveu
trampelaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
trampelÝ
trampelares
trampelÓ
trampelÓrem
trampelÓreu
trampelaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
trampelar
trampelar
trampelar
trampelar
trampelar
trampelar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
trampelarÚ
trampelarÓs
trampelarÓ
trampelarem
trampelareu
trampelaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
Condicional
trampelaria
trampelaries
trampelaria
trampelarÝem
trampelarÝeu
trampelarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trampeli
trampelis
trampeli
trampelem
trampeleu
trampelin
Imperfet
trampelÚs
trampelessis
trampelÚs
trampelÚssim
trampelÚssiu
trampelessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat
trampelat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
trampela

trampeli
trampelem
trampeleu
trampelin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
trampelant
Participi
trampelat
trampelada
trampelats
trampelades