Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
trašo
traces
traša
tracem
traceu
tracen
Imperfet
trašava
trašaves
trašava
trašÓvem
trašÓveu
trašaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
tracÝ
trašares
trašÓ
trašÓrem
trašÓreu
trašaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
trašar
trašar
trašar
trašar
trašar
trašar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
trašarÚ
trašarÓs
trašarÓ
trašarem
trašareu
trašaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
Condicional
trašaria
trašaries
trašaria
trašarÝem
trašarÝeu
trašarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
traci
tracis
traci
tracem
traceu
tracin
Imperfet
tracÚs
tracessis
tracÚs
tracÚssim
tracÚssiu
tracessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat
trašat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
traša

traci
tracem
traceu
tracin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
trašant
Participi
trašat
trašada
trašats
trašades