Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
titilˇlo
titilˇles
titilˇla
titilˇlem
titilˇleu
titilˇlen
Imperfet
titilˇlava
titilˇlaves
titilˇlava
titilˇlŕvem
titilˇlŕveu
titilˇlaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
titilˇlí
titilˇlares
titilˇlŕ
titilˇlŕrem
titilˇlŕreu
titilˇlaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
titilˇlar
titilˇlar
titilˇlar
titilˇlar
titilˇlar
titilˇlar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
titilˇlaré
titilˇlarŕs
titilˇlarŕ
titilˇlarem
titilˇlareu
titilˇlaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
Condicional
titilˇlaria
titilˇlaries
titilˇlaria
titilˇlaríem
titilˇlaríeu
titilˇlarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
titilˇli
titilˇlis
titilˇli
titilˇlem
titilˇleu
titilˇlin
Imperfet
titilˇlés
titilˇlessis
titilˇlés
titilˇléssim
titilˇléssiu
titilˇlessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat
titilˇlat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
titilˇla

titilˇli
titilˇlem
titilˇleu
titilˇlin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
titilˇlant
Participi
titilˇlat
titilˇlada
titilˇlats
titilˇlades