Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tiranitzo
tiranitzes
tiranitza
tiranitzem
tiranitzeu
tiranitzen
Imperfet
tiranitzava
tiranitzaves
tiranitzava
tiranitzŕvem
tiranitzŕveu
tiranitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
tiranitzí
tiranitzares
tiranitzŕ
tiranitzŕrem
tiranitzŕreu
tiranitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
tiranitzar
tiranitzar
tiranitzar
tiranitzar
tiranitzar
tiranitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
tiranitzaré
tiranitzarŕs
tiranitzarŕ
tiranitzarem
tiranitzareu
tiranitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
Condicional
tiranitzaria
tiranitzaries
tiranitzaria
tiranitzaríem
tiranitzaríeu
tiranitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tiranitzi
tiranitzis
tiranitzi
tiranitzem
tiranitzeu
tiranitzin
Imperfet
tiranitzés
tiranitzessis
tiranitzés
tiranitzéssim
tiranitzéssiu
tiranitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat
tiranitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
tiranitza

tiranitzi
tiranitzem
tiranitzeu
tiranitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
tiranitzant
Participi
tiranitzat
tiranitzada
tiranitzats
tiranitzades