Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tetanitzo
tetanitzes
tetanitza
tetanitzem
tetanitzeu
tetanitzen
Imperfet
tetanitzava
tetanitzaves
tetanitzava
tetanitzŕvem
tetanitzŕveu
tetanitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
tetanitzí
tetanitzares
tetanitzŕ
tetanitzŕrem
tetanitzŕreu
tetanitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
tetanitzar
tetanitzar
tetanitzar
tetanitzar
tetanitzar
tetanitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
tetanitzaré
tetanitzarŕs
tetanitzarŕ
tetanitzarem
tetanitzareu
tetanitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
Condicional
tetanitzaria
tetanitzaries
tetanitzaria
tetanitzaríem
tetanitzaríeu
tetanitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
tetanitzi
tetanitzis
tetanitzi
tetanitzem
tetanitzeu
tetanitzin
Imperfet
tetanitzés
tetanitzessis
tetanitzés
tetanitzéssim
tetanitzéssiu
tetanitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat
tetanitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
tetanitza

tetanitzi
tetanitzem
tetanitzeu
tetanitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
tetanitzant
Participi
tetanitzat
tetanitzada
tetanitzats
tetanitzades