Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
testo
testes
testa
testem
testeu
testen
Imperfet
testava
testaves
testava
testÓvem
testÓveu
testaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
testat
testat
testat
testat
testat
testat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
testat
testat
testat
testat
testat
testat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
testÝ
testares
testÓ
testÓrem
testÓreu
testaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
testat
testat
testat
testat
testat
testat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
testar
testar
testar
testar
testar
testar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
testat
testat
testat
testat
testat
testat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
testarÚ
testarÓs
testarÓ
testarem
testareu
testaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
testat
testat
testat
testat
testat
testat
Condicional
testaria
testaries
testaria
testarÝem
testarÝeu
testarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
testat
testat
testat
testat
testat
testat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
testi
testis
testi
testem
testeu
testin
Imperfet
testÚs
testessis
testÚs
testÚssim
testÚssiu
testessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
testat
testat
testat
testat
testat
testat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
testat
testat
testat
testat
testat
testat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
testa

testi
testem
testeu
testin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
testant
Participi
testat
testada
testats
testades