Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
territorialitzo
territorialitzes
territorialitza
territorialitzem
territorialitzeu
territorialitzen
Imperfet
territorialitzava
territorialitzaves
territorialitzava
territorialitzŕvem
territorialitzŕveu
territorialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
territorialitzí
territorialitzares
territorialitzŕ
territorialitzŕrem
territorialitzŕreu
territorialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
territorialitzar
territorialitzar
territorialitzar
territorialitzar
territorialitzar
territorialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
territorialitzaré
territorialitzarŕs
territorialitzarŕ
territorialitzarem
territorialitzareu
territorialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
Condicional
territorialitzaria
territorialitzaries
territorialitzaria
territorialitzaríem
territorialitzaríeu
territorialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
territorialitzi
territorialitzis
territorialitzi
territorialitzem
territorialitzeu
territorialitzin
Imperfet
territorialitzés
territorialitzessis
territorialitzés
territorialitzéssim
territorialitzéssiu
territorialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat
territorialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
territorialitza

territorialitzi
territorialitzem
territorialitzeu
territorialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
territorialitzant
Participi
territorialitzat
territorialitzada
territorialitzats
territorialitzades