Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
teologitzo
teologitzes
teologitza
teologitzem
teologitzeu
teologitzen
Imperfet
teologitzava
teologitzaves
teologitzava
teologitzŕvem
teologitzŕveu
teologitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
teologitzí
teologitzares
teologitzŕ
teologitzŕrem
teologitzŕreu
teologitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
teologitzar
teologitzar
teologitzar
teologitzar
teologitzar
teologitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
teologitzaré
teologitzarŕs
teologitzarŕ
teologitzarem
teologitzareu
teologitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
Condicional
teologitzaria
teologitzaries
teologitzaria
teologitzaríem
teologitzaríeu
teologitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
teologitzi
teologitzis
teologitzi
teologitzem
teologitzeu
teologitzin
Imperfet
teologitzés
teologitzessis
teologitzés
teologitzéssim
teologitzéssiu
teologitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat
teologitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
teologitza

teologitzi
teologitzem
teologitzeu
teologitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
teologitzant
Participi
teologitzat
teologitzada
teologitzats
teologitzades