Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
temporitzo
temporitzes
temporitza
temporitzem
temporitzeu
temporitzen
Imperfet
temporitzava
temporitzaves
temporitzava
temporitzŕvem
temporitzŕveu
temporitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
temporitzí
temporitzares
temporitzŕ
temporitzŕrem
temporitzŕreu
temporitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
temporitzar
temporitzar
temporitzar
temporitzar
temporitzar
temporitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
temporitzaré
temporitzarŕs
temporitzarŕ
temporitzarem
temporitzareu
temporitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
Condicional
temporitzaria
temporitzaries
temporitzaria
temporitzaríem
temporitzaríeu
temporitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
temporitzi
temporitzis
temporitzi
temporitzem
temporitzeu
temporitzin
Imperfet
temporitzés
temporitzessis
temporitzés
temporitzéssim
temporitzéssiu
temporitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat
temporitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
temporitza

temporitzi
temporitzem
temporitzeu
temporitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
temporitzant
Participi
temporitzat
temporitzada
temporitzats
temporitzades