Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
temporalitzo
temporalitzes
temporalitza
temporalitzem
temporalitzeu
temporalitzen
Imperfet
temporalitzava
temporalitzaves
temporalitzava
temporalitzŕvem
temporalitzŕveu
temporalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
temporalitzí
temporalitzares
temporalitzŕ
temporalitzŕrem
temporalitzŕreu
temporalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
temporalitzar
temporalitzar
temporalitzar
temporalitzar
temporalitzar
temporalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
temporalitzaré
temporalitzarŕs
temporalitzarŕ
temporalitzarem
temporalitzareu
temporalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
Condicional
temporalitzaria
temporalitzaries
temporalitzaria
temporalitzaríem
temporalitzaríeu
temporalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
temporalitzi
temporalitzis
temporalitzi
temporalitzem
temporalitzeu
temporalitzin
Imperfet
temporalitzés
temporalitzessis
temporalitzés
temporalitzéssim
temporalitzéssiu
temporalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat
temporalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
temporalitza

temporalitzi
temporalitzem
temporalitzeu
temporalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
temporalitzant
Participi
temporalitzat
temporalitzada
temporalitzats
temporalitzades