Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
taülejo
taüleges
taüleja
taülegem
taülegeu
taülegen
Imperfet
taülejava
taülejaves
taülejava
taülejŕvem
taülejŕveu
taülejaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
taülegí
taülejares
taülejŕ
taülejŕrem
taülejŕreu
taülejaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
taülejar
taülejar
taülejar
taülejar
taülejar
taülejar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
taülejaré
taülejarŕs
taülejarŕ
taülejarem
taülejareu
taülejaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
Condicional
taülejaria
taülejaries
taülejaria
taülejaríem
taülejaríeu
taülejarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
taülegi
taülegis
taülegi
taülegem
taülegeu
taülegin
Imperfet
taülegés
taülegessis
taülegés
taülegéssim
taülegéssiu
taülegessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat
taülejat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
taüleja

taülegi
taülegem
taülegeu
taülegin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
taülejant
Participi
taülejat
taülejada
taülejats
taülejades