Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
taralˇlarejo
taralˇlareges
taralˇlareja
taralˇlaregem
taralˇlaregeu
taralˇlaregen
Imperfet
taralˇlarejava
taralˇlarejaves
taralˇlarejava
taralˇlarejŕvem
taralˇlarejŕveu
taralˇlarejaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
taralˇlaregí
taralˇlarejares
taralˇlarejŕ
taralˇlarejŕrem
taralˇlarejŕreu
taralˇlarejaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
taralˇlarejar
taralˇlarejar
taralˇlarejar
taralˇlarejar
taralˇlarejar
taralˇlarejar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
taralˇlarejaré
taralˇlarejarŕs
taralˇlarejarŕ
taralˇlarejarem
taralˇlarejareu
taralˇlarejaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
Condicional
taralˇlarejaria
taralˇlarejaries
taralˇlarejaria
taralˇlarejaríem
taralˇlarejaríeu
taralˇlarejarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
taralˇlaregi
taralˇlaregis
taralˇlaregi
taralˇlaregem
taralˇlaregeu
taralˇlaregin
Imperfet
taralˇlaregés
taralˇlaregessis
taralˇlaregés
taralˇlaregéssim
taralˇlaregéssiu
taralˇlaregessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat
taralˇlarejat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
taralˇlareja

taralˇlaregi
taralˇlaregem
taralˇlaregeu
taralˇlaregin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
taralˇlarejant
Participi
taralˇlarejat
taralˇlarejada
taralˇlarejats
taralˇlarejades