Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
succeeixo
succeeixes
succeeix
succe´m
succe´u
succeeixen
Imperfet
succe´a
succe´es
succe´a
succeÝem
succeÝeu
succe´en
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
succeÝ
succe´res
succeÝ
succeÝrem
succeÝreu
succe´ren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
succeir
succeir
succeir
succeir
succeir
succeir
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
succeirÚ
succeirÓs
succeirÓ
succeirem
succeireu
succeiran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
Condicional
succeiria
succeiries
succeiria
succeirÝem
succeirÝeu
succeirien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
succeeixi
succeeixis
succeeixi
succe´m
succe´u
succeeixin
Imperfet
succeÝs
succe´ssis
succeÝs
succeÝssim
succeÝssiu
succe´ssin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t
succe´t

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
succeeix

succeeixi
succe´m
succe´u
succeeixin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
succeint
Participi
succe´t
succe´da
succe´ts
succe´des