Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
solubilitzo
solubilitzes
solubilitza
solubilitzem
solubilitzeu
solubilitzen
Imperfet
solubilitzava
solubilitzaves
solubilitzava
solubilitzŕvem
solubilitzŕveu
solubilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
solubilitzí
solubilitzares
solubilitzŕ
solubilitzŕrem
solubilitzŕreu
solubilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
solubilitzar
solubilitzar
solubilitzar
solubilitzar
solubilitzar
solubilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
solubilitzaré
solubilitzarŕs
solubilitzarŕ
solubilitzarem
solubilitzareu
solubilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
Condicional
solubilitzaria
solubilitzaries
solubilitzaria
solubilitzaríem
solubilitzaríeu
solubilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
solubilitzi
solubilitzis
solubilitzi
solubilitzem
solubilitzeu
solubilitzin
Imperfet
solubilitzés
solubilitzessis
solubilitzés
solubilitzéssim
solubilitzéssiu
solubilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat
solubilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
solubilitza

solubilitzi
solubilitzem
solubilitzeu
solubilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
solubilitzant
Participi
solubilitzat
solubilitzada
solubilitzats
solubilitzades