Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
sistematitzo
sistematitzes
sistematitza
sistematitzem
sistematitzeu
sistematitzen
Imperfet
sistematitzava
sistematitzaves
sistematitzava
sistematitzŕvem
sistematitzŕveu
sistematitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
sistematitzí
sistematitzares
sistematitzŕ
sistematitzŕrem
sistematitzŕreu
sistematitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
sistematitzar
sistematitzar
sistematitzar
sistematitzar
sistematitzar
sistematitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
sistematitzaré
sistematitzarŕs
sistematitzarŕ
sistematitzarem
sistematitzareu
sistematitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
Condicional
sistematitzaria
sistematitzaries
sistematitzaria
sistematitzaríem
sistematitzaríeu
sistematitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
sistematitzi
sistematitzis
sistematitzi
sistematitzem
sistematitzeu
sistematitzin
Imperfet
sistematitzés
sistematitzessis
sistematitzés
sistematitzéssim
sistematitzéssiu
sistematitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat
sistematitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
sistematitza

sistematitzi
sistematitzem
sistematitzeu
sistematitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
sistematitzant
Participi
sistematitzat
sistematitzada
sistematitzats
sistematitzades