Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
singularitzo
singularitzes
singularitza
singularitzem
singularitzeu
singularitzen
Imperfet
singularitzava
singularitzaves
singularitzava
singularitzŕvem
singularitzŕveu
singularitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
singularitzí
singularitzares
singularitzŕ
singularitzŕrem
singularitzŕreu
singularitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
singularitzar
singularitzar
singularitzar
singularitzar
singularitzar
singularitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
singularitzaré
singularitzarŕs
singularitzarŕ
singularitzarem
singularitzareu
singularitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
Condicional
singularitzaria
singularitzaries
singularitzaria
singularitzaríem
singularitzaríeu
singularitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
singularitzi
singularitzis
singularitzi
singularitzem
singularitzeu
singularitzin
Imperfet
singularitzés
singularitzessis
singularitzés
singularitzéssim
singularitzéssiu
singularitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat
singularitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
singularitza

singularitzi
singularitzem
singularitzeu
singularitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
singularitzant
Participi
singularitzat
singularitzada
singularitzats
singularitzades