Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
simulo
simules
simula
simulem
simuleu
simulen
Imperfet
simulava
simulaves
simulava
simulÓvem
simulÓveu
simulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
simulÝ
simulares
simulÓ
simulÓrem
simulÓreu
simularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
simular
simular
simular
simular
simular
simular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
simularÚ
simularÓs
simularÓ
simularem
simulareu
simularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
Condicional
simularia
simularies
simularia
simularÝem
simularÝeu
simularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
simuli
simulis
simuli
simulem
simuleu
simulin
Imperfet
simulÚs
simulessis
simulÚs
simulÚssim
simulÚssiu
simulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat
simulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
simula

simuli
simulem
simuleu
simulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
simulant
Participi
simulat
simulada
simulats
simulades