Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
silˇlogitzo
silˇlogitzes
silˇlogitza
silˇlogitzem
silˇlogitzeu
silˇlogitzen
Imperfet
silˇlogitzava
silˇlogitzaves
silˇlogitzava
silˇlogitzŕvem
silˇlogitzŕveu
silˇlogitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
silˇlogitzí
silˇlogitzares
silˇlogitzŕ
silˇlogitzŕrem
silˇlogitzŕreu
silˇlogitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
silˇlogitzar
silˇlogitzar
silˇlogitzar
silˇlogitzar
silˇlogitzar
silˇlogitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
silˇlogitzaré
silˇlogitzarŕs
silˇlogitzarŕ
silˇlogitzarem
silˇlogitzareu
silˇlogitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
Condicional
silˇlogitzaria
silˇlogitzaries
silˇlogitzaria
silˇlogitzaríem
silˇlogitzaríeu
silˇlogitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
silˇlogitzi
silˇlogitzis
silˇlogitzi
silˇlogitzem
silˇlogitzeu
silˇlogitzin
Imperfet
silˇlogitzés
silˇlogitzessis
silˇlogitzés
silˇlogitzéssim
silˇlogitzéssiu
silˇlogitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat
silˇlogitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
silˇlogitza

silˇlogitzi
silˇlogitzem
silˇlogitzeu
silˇlogitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
silˇlogitzant
Participi
silˇlogitzat
silˇlogitzada
silˇlogitzats
silˇlogitzades