Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
sensibilitzo
sensibilitzes
sensibilitza
sensibilitzem
sensibilitzeu
sensibilitzen
Imperfet
sensibilitzava
sensibilitzaves
sensibilitzava
sensibilitzŕvem
sensibilitzŕveu
sensibilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
sensibilitzí
sensibilitzares
sensibilitzŕ
sensibilitzŕrem
sensibilitzŕreu
sensibilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
sensibilitzar
sensibilitzar
sensibilitzar
sensibilitzar
sensibilitzar
sensibilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
sensibilitzaré
sensibilitzarŕs
sensibilitzarŕ
sensibilitzarem
sensibilitzareu
sensibilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
Condicional
sensibilitzaria
sensibilitzaries
sensibilitzaria
sensibilitzaríem
sensibilitzaríeu
sensibilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
sensibilitzi
sensibilitzis
sensibilitzi
sensibilitzem
sensibilitzeu
sensibilitzin
Imperfet
sensibilitzés
sensibilitzessis
sensibilitzés
sensibilitzéssim
sensibilitzéssiu
sensibilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat
sensibilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
sensibilitza

sensibilitzi
sensibilitzem
sensibilitzeu
sensibilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
sensibilitzant
Participi
sensibilitzat
sensibilitzada
sensibilitzats
sensibilitzades