Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
secularitzo
secularitzes
secularitza
secularitzem
secularitzeu
secularitzen
Imperfet
secularitzava
secularitzaves
secularitzava
secularitzÓvem
secularitzÓveu
secularitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
secularitzÝ
secularitzares
secularitzÓ
secularitzÓrem
secularitzÓreu
secularitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
secularitzar
secularitzar
secularitzar
secularitzar
secularitzar
secularitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
secularitzarÚ
secularitzarÓs
secularitzarÓ
secularitzarem
secularitzareu
secularitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
Condicional
secularitzaria
secularitzaries
secularitzaria
secularitzarÝem
secularitzarÝeu
secularitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
secularitzi
secularitzis
secularitzi
secularitzem
secularitzeu
secularitzin
Imperfet
secularitzÚs
secularitzessis
secularitzÚs
secularitzÚssim
secularitzÚssiu
secularitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat
secularitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
secularitza

secularitzi
secularitzem
secularitzeu
secularitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
secularitzant
Participi
secularitzat
secularitzada
secularitzats
secularitzades