Infinitiu

Verbs en catalā

Fent clic es mostra la segona conjugaciķ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
romanc
romans
roman
romanem
romaneu
romanen
Imperfet
romania
romanies
romania
romaníem
romaníeu
romanien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
romās
romās
romās
romās
romās
romās
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
romās
romās
romās
romās
romās
romās
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
romanguí
romangueres
romangué
romanguérem
romanguéreu
romangueren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
romās
romās
romās
romās
romās
romās
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
romandre
romandre
romandre
romandre
romandre
romandre
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
romās
romās
romās
romās
romās
romās
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
romandré
romandrās
romandrā
romandrem
romandreu
romandran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
romās
romās
romās
romās
romās
romās
Condicional
romandria
romandries
romandria
romandríem
romandríeu
romandrien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
romās
romās
romās
romās
romās
romās

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
romangui
romanguis
romangui
romanguem
romangueu
romanguin
Imperfet
romangués
romanguessis
romangués
romanguéssim
romanguéssiu
romanguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
romās
romās
romās
romās
romās
romās
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
romās
romās
romās
romās
romās
romās

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
roman

romangui
romanguem
romaneu
romanguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
romanent
Participi
romās
romasa
romasos
romases