Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
robotitzo
robotitzes
robotitza
robotitzem
robotitzeu
robotitzen
Imperfet
robotitzava
robotitzaves
robotitzava
robotitzŕvem
robotitzŕveu
robotitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
robotitzí
robotitzares
robotitzŕ
robotitzŕrem
robotitzŕreu
robotitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
robotitzar
robotitzar
robotitzar
robotitzar
robotitzar
robotitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
robotitzaré
robotitzarŕs
robotitzarŕ
robotitzarem
robotitzareu
robotitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
Condicional
robotitzaria
robotitzaries
robotitzaria
robotitzaríem
robotitzaríeu
robotitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
robotitzi
robotitzis
robotitzi
robotitzem
robotitzeu
robotitzin
Imperfet
robotitzés
robotitzessis
robotitzés
robotitzéssim
robotitzéssiu
robotitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat
robotitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
robotitza

robotitzi
robotitzem
robotitzeu
robotitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
robotitzant
Participi
robotitzat
robotitzada
robotitzats
robotitzades