Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reüllo
reülles
reülla
reüllem
reülleu
reüllen
Imperfet
reüllava
reüllaves
reüllava
reüllŕvem
reüllŕveu
reüllaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
reüllí
reüllares
reüllŕ
reüllŕrem
reüllŕreu
reüllaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
reüllar
reüllar
reüllar
reüllar
reüllar
reüllar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
reüllaré
reüllarŕs
reüllarŕ
reüllarem
reüllareu
reüllaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
Condicional
reüllaria
reüllaries
reüllaria
reüllaríem
reüllaríeu
reüllarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reülli
reüllis
reülli
reüllem
reülleu
reüllin
Imperfet
reüllés
reüllessis
reüllés
reülléssim
reülléssiu
reüllessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat
reüllat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
reülla

reülli
reüllem
reülleu
reüllin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
reüllant
Participi
reüllat
reüllada
reüllats
reüllades