Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
resulto
resultes
resulta
resultem
resulteu
resulten
Imperfet
resultava
resultaves
resultava
resultÓvem
resultÓveu
resultaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
resultÝ
resultares
resultÓ
resultÓrem
resultÓreu
resultaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
resultar
resultar
resultar
resultar
resultar
resultar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
resultarÚ
resultarÓs
resultarÓ
resultarem
resultareu
resultaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
Condicional
resultaria
resultaries
resultaria
resultarÝem
resultarÝeu
resultarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
resulti
resultis
resulti
resultem
resulteu
resultin
Imperfet
resultÚs
resultessis
resultÚs
resultÚssim
resultÚssiu
resultessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat
resultat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
resulta

resulti
resultem
resulteu
resultin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
resultant
Participi
resultat
resultada
resultats
resultades