Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
repulˇlulo
repulˇlules
repulˇlula
repulˇlulem
repulˇluleu
repulˇlulen
Imperfet
repulˇlulava
repulˇlulaves
repulˇlulava
repulˇlulŕvem
repulˇlulŕveu
repulˇlulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
repulˇlulí
repulˇlulares
repulˇlulŕ
repulˇlulŕrem
repulˇlulŕreu
repulˇlularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
repulˇlular
repulˇlular
repulˇlular
repulˇlular
repulˇlular
repulˇlular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
repulˇlularé
repulˇlularŕs
repulˇlularŕ
repulˇlularem
repulˇlulareu
repulˇlularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
Condicional
repulˇlularia
repulˇlularies
repulˇlularia
repulˇlularíem
repulˇlularíeu
repulˇlularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
repulˇluli
repulˇlulis
repulˇluli
repulˇlulem
repulˇluleu
repulˇlulin
Imperfet
repulˇlulés
repulˇlulessis
repulˇlulés
repulˇluléssim
repulˇluléssiu
repulˇlulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat
repulˇlulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
repulˇlula

repulˇluli
repulˇlulem
repulˇluleu
repulˇlulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
repulˇlulant
Participi
repulˇlulat
repulˇlulada
repulˇlulats
repulˇlulades