Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reprivatitzo
reprivatitzes
reprivatitza
reprivatitzem
reprivatitzeu
reprivatitzen
Imperfet
reprivatitzava
reprivatitzaves
reprivatitzava
reprivatitzŕvem
reprivatitzŕveu
reprivatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
reprivatitzí
reprivatitzares
reprivatitzŕ
reprivatitzŕrem
reprivatitzŕreu
reprivatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
reprivatitzar
reprivatitzar
reprivatitzar
reprivatitzar
reprivatitzar
reprivatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
reprivatitzaré
reprivatitzarŕs
reprivatitzarŕ
reprivatitzarem
reprivatitzareu
reprivatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
Condicional
reprivatitzaria
reprivatitzaries
reprivatitzaria
reprivatitzaríem
reprivatitzaríeu
reprivatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reprivatitzi
reprivatitzis
reprivatitzi
reprivatitzem
reprivatitzeu
reprivatitzin
Imperfet
reprivatitzés
reprivatitzessis
reprivatitzés
reprivatitzéssim
reprivatitzéssiu
reprivatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat
reprivatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
reprivatitza

reprivatitzi
reprivatitzem
reprivatitzeu
reprivatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
reprivatitzant
Participi
reprivatitzat
reprivatitzada
reprivatitzats
reprivatitzades