Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rendibilitzo
rendibilitzes
rendibilitza
rendibilitzem
rendibilitzeu
rendibilitzen
Imperfet
rendibilitzava
rendibilitzaves
rendibilitzava
rendibilitzŕvem
rendibilitzŕveu
rendibilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
rendibilitzí
rendibilitzares
rendibilitzŕ
rendibilitzŕrem
rendibilitzŕreu
rendibilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
rendibilitzar
rendibilitzar
rendibilitzar
rendibilitzar
rendibilitzar
rendibilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
rendibilitzaré
rendibilitzarŕs
rendibilitzarŕ
rendibilitzarem
rendibilitzareu
rendibilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
Condicional
rendibilitzaria
rendibilitzaries
rendibilitzaria
rendibilitzaríem
rendibilitzaríeu
rendibilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rendibilitzi
rendibilitzis
rendibilitzi
rendibilitzem
rendibilitzeu
rendibilitzin
Imperfet
rendibilitzés
rendibilitzessis
rendibilitzés
rendibilitzéssim
rendibilitzéssiu
rendibilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat
rendibilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
rendibilitza

rendibilitzi
rendibilitzem
rendibilitzeu
rendibilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
rendibilitzant
Participi
rendibilitzat
rendibilitzada
rendibilitzats
rendibilitzades