Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rehabilito
rehabilites
rehabilita
rehabilitem
rehabiliteu
rehabiliten
Imperfet
rehabilitava
rehabilitaves
rehabilitava
rehabilitÓvem
rehabilitÓveu
rehabilitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
rehabilitÝ
rehabilitares
rehabilitÓ
rehabilitÓrem
rehabilitÓreu
rehabilitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
rehabilitar
rehabilitar
rehabilitar
rehabilitar
rehabilitar
rehabilitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
rehabilitarÚ
rehabilitarÓs
rehabilitarÓ
rehabilitarem
rehabilitareu
rehabilitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
Condicional
rehabilitaria
rehabilitaries
rehabilitaria
rehabilitarÝem
rehabilitarÝeu
rehabilitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rehabiliti
rehabilitis
rehabiliti
rehabilitem
rehabiliteu
rehabilitin
Imperfet
rehabilitÚs
rehabilitessis
rehabilitÚs
rehabilitÚssim
rehabilitÚssiu
rehabilitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat
rehabilitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
rehabilita

rehabiliti
rehabilitem
rehabiliteu
rehabilitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
rehabilitant
Participi
rehabilitat
rehabilitada
rehabilitats
rehabilitades