Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regularitzo
regularitzes
regularitza
regularitzem
regularitzeu
regularitzen
Imperfet
regularitzava
regularitzaves
regularitzava
regularitzŕvem
regularitzŕveu
regularitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
regularitzí
regularitzares
regularitzŕ
regularitzŕrem
regularitzŕreu
regularitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
regularitzar
regularitzar
regularitzar
regularitzar
regularitzar
regularitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
regularitzaré
regularitzarŕs
regularitzarŕ
regularitzarem
regularitzareu
regularitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
Condicional
regularitzaria
regularitzaries
regularitzaria
regularitzaríem
regularitzaríeu
regularitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regularitzi
regularitzis
regularitzi
regularitzem
regularitzeu
regularitzin
Imperfet
regularitzés
regularitzessis
regularitzés
regularitzéssim
regularitzéssiu
regularitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat
regularitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
regularitza

regularitzi
regularitzem
regularitzeu
regularitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
regularitzant
Participi
regularitzat
regularitzada
regularitzats
regularitzades