Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regulo
regules
regula
regulem
reguleu
regulen
Imperfet
regulava
regulaves
regulava
regulÓvem
regulÓveu
regulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
regulÝ
regulares
regulÓ
regulÓrem
regulÓreu
regularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
regular
regular
regular
regular
regular
regular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
regularÚ
regularÓs
regularÓ
regularem
regulareu
regularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
Condicional
regularia
regularies
regularia
regularÝem
regularÝeu
regularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reguli
regulis
reguli
regulem
reguleu
regulin
Imperfet
regulÚs
regulessis
regulÚs
regulÚssim
regulÚssiu
regulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat
regulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
regula

reguli
regulem
reguleu
regulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
regulant
Participi
regulat
regulada
regulats
regulades