Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reglo
regles
regla
reglem
regleu
reglen
Imperfet
reglava
reglaves
reglava
reglÓvem
reglÓveu
reglaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
reglÝ
reglares
reglÓ
reglÓrem
reglÓreu
reglaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
reglar
reglar
reglar
reglar
reglar
reglar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
reglarÚ
reglarÓs
reglarÓ
reglarem
reglareu
reglaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
Condicional
reglaria
reglaries
reglaria
reglarÝem
reglarÝeu
reglarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regli
reglis
regli
reglem
regleu
reglin
Imperfet
reglÚs
reglessis
reglÚs
reglÚssim
reglÚssiu
reglessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat
reglat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
regla

regli
reglem
regleu
reglin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
reglant
Participi
reglat
reglada
reglats
reglades