Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reglamento
reglamentes
reglamenta
reglamentem
reglamenteu
reglamenten
Imperfet
reglamentava
reglamentaves
reglamentava
reglamentÓvem
reglamentÓveu
reglamentaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
reglamentÝ
reglamentares
reglamentÓ
reglamentÓrem
reglamentÓreu
reglamentaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
reglamentar
reglamentar
reglamentar
reglamentar
reglamentar
reglamentar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
reglamentarÚ
reglamentarÓs
reglamentarÓ
reglamentarem
reglamentareu
reglamentaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
Condicional
reglamentaria
reglamentaries
reglamentaria
reglamentarÝem
reglamentarÝeu
reglamentarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
reglamenti
reglamentis
reglamenti
reglamentem
reglamenteu
reglamentin
Imperfet
reglamentÚs
reglamentessis
reglamentÚs
reglamentÚssim
reglamentÚssiu
reglamentessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat
reglamentat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
reglamenta

reglamenti
reglamentem
reglamenteu
reglamentin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
reglamentant
Participi
reglamentat
reglamentada
reglamentats
reglamentades