Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regelo
regeles
regela
regelem
regeleu
regelen
Imperfet
regelava
regelaves
regelava
regelÓvem
regelÓveu
regelaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
regelÝ
regelares
regelÓ
regelÓrem
regelÓreu
regelaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
regelar
regelar
regelar
regelar
regelar
regelar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
regelarÚ
regelarÓs
regelarÓ
regelarem
regelareu
regelaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
Condicional
regelaria
regelaries
regelaria
regelarÝem
regelarÝeu
regelarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
regeli
regelis
regeli
regelem
regeleu
regelin
Imperfet
regelÚs
regelessis
regelÚs
regelÚssim
regelÚssiu
regelessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat
regelat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
regela

regeli
regelem
regeleu
regelin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
regelant
Participi
regelat
regelada
regelats
regelades