Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refocilˇlo
refocilˇles
refocilˇla
refocilˇlem
refocilˇleu
refocilˇlen
Imperfet
refocilˇlava
refocilˇlaves
refocilˇlava
refocilˇlŕvem
refocilˇlŕveu
refocilˇlaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
refocilˇlí
refocilˇlares
refocilˇlŕ
refocilˇlŕrem
refocilˇlŕreu
refocilˇlaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
refocilˇlar
refocilˇlar
refocilˇlar
refocilˇlar
refocilˇlar
refocilˇlar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
refocilˇlaré
refocilˇlarŕs
refocilˇlarŕ
refocilˇlarem
refocilˇlareu
refocilˇlaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
Condicional
refocilˇlaria
refocilˇlaries
refocilˇlaria
refocilˇlaríem
refocilˇlaríeu
refocilˇlarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refocilˇli
refocilˇlis
refocilˇli
refocilˇlem
refocilˇleu
refocilˇlin
Imperfet
refocilˇlés
refocilˇlessis
refocilˇlés
refocilˇléssim
refocilˇléssiu
refocilˇlessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat
refocilˇlat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
refocilˇla

refocilˇli
refocilˇlem
refocilˇleu
refocilˇlin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
refocilˇlant
Participi
refocilˇlat
refocilˇlada
refocilˇlats
refocilˇlades